sadsad x
asdasd
photo.png (489 KB)

Küçük Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

01 Temmuz 2021
Küçük Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Yatak odaları, diğer odalara göre daha küçüktür. Ferahlık ve rahatlığın ön planda olması gereken bu mekânları dekorasyon sayesinde geniş göstermek mümkün olmaktadır. Küçük yatak odası dekorasyonu, duvar, mobilya renk ve modellerinden başlar. Eşyalar doğru seçildiğinde, yatak odalarında sakin ve huzurlu bir ortam yaratabilmek mümkündür. Sade döşenmesi gereken bu odaları, az sayıda ama gösterişli aksesuarlar kullanarak renklendirmek mümkündür.

Küçük yatak odası dekorasyon önerileri;

  • Odanızı geniş göstermek için ilk yapılması gereken, açık renk duvar kâğıdı tercih etmek olacaktır. Desensiz veya ufak desenli açık renk duvar kâğıdı seçimi, yatak odasını olduğundan çok daha geniş gösterecektir.
  • Dar yatak odası için ise mobilyalar; krem veya beyaz gibi açık renkler olmalıdır. Ayrıca mobilya boyutlarının da yatak odasına uygun ölçülerde olması gerekmektedir. Çok çekmeceli dolaplar, giysilerin yerleştirilmesinde büyük kolaylık sağlar. Sürgülü kapak gardıroplar ise kullanım alanını genişletir.
  • Kullandığınız mobilyalar sade olmalıdır. Oymalı veya yaldızlı mobilyalar dar olan mekânda yorucu olmaktadır. Son yıllarda sıkça tercih edilen işlevsel mobilyalar kolay kullanım sağlar. Çok dolap ve çekmece içeren bu mobilyalar, giysi ve kitap gibi eşyaları depolamak için birebirdir. Üstelik oldukça şıktır.
  • Küçük odalarda fazla mobilya ve aksesuar kullanmak, gözü yorar. Bu sebeple fazla mobilya ve aksesuar kullanmaktan kaçınılması gerekmektedir. Kalabalık görünen yatak odaları, kaliteli uykunun düşmanıdır.
  • Yatak odasının gün ışığı alması oldukça önemlidir. Bu sebeple detaylı perdeler yerine, ışığı hafif yansıtan ve yer kaplamayan perde modellerine yönelmek gerekir. Stor perde çeşitleri, dar mekânlarda daha çok tercih edilmelidir.
  • Mekânları geniş göstermek için açık renk zemin ve tek renk halılar kullanmak yerinde bir seçim olacaktır. Krem veya sütlü kahve tonlarında halılar, hem beyaz hem kahverengi mobilyalar ile oldukça uyumlu olacaktır.
  • Yatak odasını geniş göstermek amacıyla seçilen mobilyalar sade olmalıdır. Fakat bu mobilyaları; canlı renk yatak örtüleri, avizeler ve renkli yastıklar ile gösterişli hale dönüştürmek mümkündür.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.